Dermatologia – Gabinet w Lubaniu

Poradnia dermatologiczna w Lubaniu

Dermatologia estetyczna – rewitalizacja skóry, redukcja niedoskonałości, zmarszczek i przebarwień, remodeling skóry twarzy.

UL. K. WIELKIEGO 2 (Os. Piast – NAD APTEKĄ) TEL: 75 646 07 89

 

NASI LEKARZE :

Dr Samira Mączka

SPECJALISTA II ST.DERMATOLOG-WENEROLOG

 

 

 

REJESTRACJA TEL. 75 646 0789

Promadent – dentysta Lubań  

Dermatologia estetyczna

Dermatologia kosmetycznaDermatologia estetyczna – rewitalizacja skóry, redukcja niedoskonałości, zmarszczek i przebarwień, remodeling skóry twarzy.

Korekta zmarszczek – do korekcji zmarszczek stosujemy botox, czyli oczyszczoną toksynę botulinową. Podawany do mięśnia blokuje przewodnictwo nerwowe i zdolność skurczu mięśnia, w związku z czym zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych. Najczęściej podawany jest w górne partie twarzy (okolice oczu, kurze łapki, czoło). Miejsce podania można znieczulić emlą lub przez wychłodzenie. Pełny efekt widoczny jest po 4-14 dniach i utrzymuje się około 6 miesięcy. Również w przypadku korekty zmarszczek stosowany jest wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.

Modelowanie kształtu twarzy – za pomocą lipolizy (modelowanie podbródka – pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu) i wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Modelowanie i powiększanie kształtu ust – za pomocą kwasu hialuronowego, który wchodzi w skład naszej skóry i jest barierą chroniącą tkanki przed infekcją bakteryjną. Z wiekiem jego ilość w skórze maleje – skóra traci sprężystość, powstają zmarszczki. Jest to jeden z najlepszych składników nawilżających; podawany w zastrzykach podskórnych ujędrnia i nawilża skórę, wypełnia bruzdy i zmarszczki. Do modelowania stosujemy również makijaż permanentny.

Zamykanie naczyń
– urządzenie IPL usuwa powierzchowne zmiany naczyniowe takie jak teleangiektazje (pajączki, naczyniaki, objawy trądziku różowatego). Zabiegi są prawie bezbolesne. Do zabiegu nie używa się znieczulenia. Aby zamknąć wszystkie naczynia krwionośne z reguły potrzeba do 5 zabiegów (w przypadku naprawdę małych zmian może to być mniejsza ilość) wykonywanych w określonym okresie czasu. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

Fotoodmładzanie
– zabieg jest nieinwazyjną metodą leczenia i wizualnej poprawy uszkodzeń skóry za pomocą IPL, który emituje w tym samym czasie światło o różnej długości fali we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować różne defekty fotostarzenia równocześnie. Zabiegi mogą być wykonywane na twarzy, szyi, klatce piersiowej i rękach. Zabieg trwa 20-60 minut. Leczenie składa się z 4 do 6 zabiegów w odstępach 3- tygodniowych.

Epilacja – trwałe usuwanie zbędnego owłosienia laserem – skuteczna metoda wymagająca około 6 zabiegów w odstępach 3 tygodniowych. Czas zabiegu uzależniony jest od powierzchni skóry poddawanej epilacji (górna warga – kilka minut; nogi – do 2 godzin). Dla lepszego efektu wymagana jest skóra nieopalona.
Leczenie rozstępów, cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej – za pomocą lipolizy, która pozwala na eliminację małych, miejscowych nagromadzeń tłuszczu na twarzy i w innych rejonach ciała (brzuch, pośladki). Polega na ostrzykiwaniu odpowiednich partii ciała preparatem, który powoduje redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg daje 100% efekt. W zależności od potrzeb wykonywanych jest 4 do 6 zabiegów, nie częściej niż raz w miesiącu. Jest to zabieg modelujący sylwetkę.

Na wyposażenie gabinetu składają się urządzenia takie jak: Lancetron, aparat do mezoterapii bezigłowej, B10 Cooling-Bloce (Bios), aparat do dermabrazji Bios Skin (Bios), IPL Live (Bios), Dermatoskop (Heine), ARION Wave Light laser do owłosienia oraz aparat do makijażu permanentnego PUREBEAU.

Szczegółowy zakres usług:
Dermatologia ogólna – diagnozowanie i leczenie chorób skóry, włosów, paznokci i błon śluzowych

– leczenie trądzika zwykłego i różowatego, zmian potrądzikowych, blizn, przebarwień
– leczenie grzybicy skóry, paznokci i błon śluzowych
– leczenie zakażeń bakteryjnych
– leczenie chorób wirusowych
– leczenie łuszczycy i dermatoz łuszczycopodobnych
– leczenie wypadania włosów
– leczenie nadpotliwości
– ocena znamion barwnikowych
– usuwanie włókniaków