Stomatologia dziecięca, dentysta Gryfów Śląski

Stomatologia dziecięca – Leczenie dzieci.

Dzieciom do zębów mlecznych proponujemy szeroką gamę wypełnień światłoutwardzalnych w różnych kolorach zachęcających do kontynuacji leczenia

 • lakowanie zębów
 • leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych – kolorowe wypełnienia
 • leczenie kanałowe zębów mlecznych
 • wizyty adaptacyjne dzieci
 • usuwanie zębów mlecznych
Kolorowe wypełnienia w zębach mlecznych

Leczenie zębów u dzieci - dentysta Lubań

 

Jak najłatwiej przekonać małego pacjenta do leczenia próchnicy? Jedną ze skutecznych metod oprócz odpowiedniej wizyty adaptacyjnej i doświadczenia lekarza stomatologa w leczeniu dzieci są kolorowe wypełnienia. Zakłada się je w zębach mlecznych i stanowią one dużą zachętę do podjęcia leczenia dla najmłodszych pacjentów – zawsze jest się czym pochwalić w przedszkolu  🙂 Jak wygląda zakładanie kolorowej plombki? – oto uproszczony schemat zabiegu:

 • pierwsza wizyta: dentysta dziecięcy po wytłumaczeniu dziecku sposobu leczenia i wykonaniu ewentualnego znieczulenia oczyszcza ząb z próchnicy tak jak do każdego innego rodzaju wypełnienia. Po przygotowaniu ząbka osusza go i zakłada porcję materiału w wybranym przez dziecko kolorze. Ostatnim etapem jest utwardzenie wypełnienia specjalną lampą oraz jego wypolerowanie. Po wizycie każdy mały pacjent otrzymuje naklejkę „dzielny pacjent”.

Najczęściej zadawane pytania:

 • czy kolorowe wypełnienia są mniej trwałe od klasycznych plomb? – w naszym gabinecie używamy wyłącznie najwyższej klasy materiałów stomatologicznych – wypełnienia Twinky Star są obecnie najlepszymi wypełnieniami stomatologicznymi dostosowanymi do zębów mlecznych u dzieci. Ich skład gwarantuje stopniowe uwalnianie się fluoru co dodatkowo wzmacnia strukturę zęba i powoduje jego mniejszą podatność na próchnicę w przyszłości
 • czy u dzieci można stosować znieczulenia? – tak, w naszej klinice mamy specjalne znieczulenia dostosowane dawką i mocą do potrzeb małych pacjentów; do znieczulania dzieci stosujemy specjalne karpule zamiast standardowych strzykawek co w połączeniu z powierzchniowym znieczuleniem błony śluzowej gwarantuje bezbolesny przebieg znieczulenia.

Obsługujemy klientów z regionu:

 • dentysta Gryfów Śląski

 • stomatolog Olszyna

Promadent – Dentysta Lakowanie zębów

Uśmiech dziecka jest dla każdego rodzica najważniejszy. Niestety głęboka próchnica, a co za tym idzie ból i nieprzyjemne momenty na fotelu dentystycznym powodują, że dzieci często zrażają się do leczenia stomatologicznego. Zdaża się, że uraz taki zostaje na całe życie. Oprócz dokładnej higieny jamy ustnej bardzo dobrym zabiegiem stomatologicznym zabezpieczającym własne zdrowe zęby przed próchnicą jest lakowanie zębów.

Lakowanie zębów jest zabiegiem polegającym na uszczelnieniu i wypełnieniu bruzd i różnego rodzaju zagłębień w zębach stałych. Bruzdy takie ze względu na swą głębokość są bardzo trudne do właściwego oczyszczania, a co za tym idzie często stanowią miejsce w którym rozpoczyna się próchnica zębów. Zęby stałe u dzieci z racji słabszej niż u dorosłych mineralizacji oraz gorszej techniki czyszczenia zębów są bardziej podatne na szybki rozwój próchnicy. Zabieg jest przeprowadzany całkowicie bezboleśnie, bez używania wiertła stomatologicznego – oto jego uproszczony schemat:

 • pierwsza wizyta: stomatolog osusza zęba i wytrawia powierzchnię szkliwa delikatnym kwasem, następnie wypełnia bruzdy i zagłębienia w zębach lakiem światłoutwardzalnym. Po upewnieniu się, że lak zapłynął we wszystkie zagłębienia lekarz naświetla lak lampą UV oraz sprawdza dopasowanie materiału. Zabieg lakowanie jednego zęba trwa ok 5~10 minut i jest całkowicie bezbolesny.

Najczęściej zadawane pytania:

 • które zęby powinny być lakowane? – naczęściej lakowane są zęby szóste – są to zęby które jako pierwsze są narażone na działanie bakterii i zagrożone próchnicą. Lakuje się też pozostałe zęby, pod warunkiem, że mają one trudne do oczyszczania bruzdy – czwórki, piątki, siódemki.
 • kiedy powinno się lakować zęby? – lakowanie zębów najlepiej rozpocząć zaraz po wyżnięciu się zęba w jamie ustnej – im szybciej wykona się zabieg lakowania, tym szybciej ząb zostanie zabezpieczony przed próchnicą.
 • czy lakowanie i lakierowanie zębów to ten sam zabieg? – nie, lakierowanie zębów polega na posmarowaniu zębów specjalnym preparatem fluorowym, dzięki temu zwiększa się ilość jonów fluorowych w szkliwie i powoduje to wzrost jego odporności na spadki pH wywoływane przez bakterie. Zabieg lakierowania zębów nie zabezpiecza bruzd w sposób mechaniczny, a jedynie wzmacnia szkliwo. Lakierowanie zębów zaleca się powtarzać co 6~8 miesięcy, przy czym lakieruje się wszystkie zęby. Zabieg lakowania zębów zabezpiecza bruzdy mechanicznie, wykonuje się go tylko na zębach trzonowych i przedtrzonowych. Nie ma konieczności jego powtarzania, należy tylko kontrolować stan laku co 6~9 miesięcy.